DeaD AnGeR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DeaD AnGeR

WeLL Come TO HeLL

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

NEDEN?NEDEN?NEDEN?

YazarMesaj
nike
Kral
Kral
nike

NEDEN?NEDEN?NEDEN? Empty
MesajKonu: NEDEN?NEDEN?NEDEN?   NEDEN?NEDEN?NEDEN? Icon_minitimePtsi Ekim 22, 2007 7:06 pm

*Neden bozulan otobüsün yolcularibizim otobüsümüze aktarildiginda onlara mültecilermis gibi bakariz?

* Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye’yibulmaya çalisiriz? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir?

* Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?

* Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifinakadar ögretmene "ögretmenim" diye seslenirken altinci sinifta bir anda"hocam" diye seslenmeye baslarlar?

* Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksaondan tirstigimiz için midir?

* Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya "10dakika sonra dönücem" yazar, ne zaman gittigini nasil anlariz?

* Televizyona çikan insanlar neden kendilerini Türkiye’deki bütün insanlarin izledigini sanirlar? Örn: Su anda 70 milyon kisi bizi izliyor...

* Neden gözlerinden öperim denir? Insan vücudunda öpülecek daha uygunsuz bir yer var midir? Kimse kimseyi gözünden öpmüsmüdür?

* Dügünlerde neden "Dom Dom Kursunu" ile göbek atilmaktadir. "Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi" gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?

* Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde "inanmiyorum!" derler, inanilmayacak olan nedir?

* Cumartesi ve Pazartesi’nin neden kendi isimleri yoktur?

* Dolmuslardaki fiyat tarifesinde "en kisamesafe" neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mibinilir? Bir terslik yok mudur?

* Bir programi kurarken neden "kabul ediyorum" yada "kabul etmiyorum" seçenekleri vardir? O kadar parayi bayilip birbilgisayar programi satin aldiktan sonra "kabul etmiyorum" seçenegini isaretleyen bir takim saf kisiler mevcut mudur?

* Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden hep"ti"dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar hiç "ti" diye ses çikaran boru görmüsler midir?

* Ipana 7 reklamindaki kiza "Ne zamandan beriIpana 7kullaniyorsun?" diye soran doktor, Ipana 7’ninyeni bir ürün oldugunu ve reklamdan sadece bir kaç gün önce piyasaya çiktigini bilmemekte midir?

* Neden futbol takimi olan Ajax "Ayaks" diyeokunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur?

* Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazilir? Hipokrat yemininde "arabami temiz kullanacagim" seklinde bir madde mi vardir?

* Neden ? Neden ? warmi sizin nedenlerinizz

NEDEN?NEDEN?NEDEN?
1 sayfadaki 1 sayfası