DeaD AnGeR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DeaD AnGeR

WeLL Come TO HeLL

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

linkin park

4 posters
YazarMesaj
murat1409
Ezik
Ezik
murat1409

linkin park Empty
MesajKonu: linkin park   linkin park Icon_minitimeSalı Ekim 16, 2007 7:19 pm

Bir kaç önemsiz bilgi : Linkin Park'ın tamamı 37 dakika ve 53 saniye süren rap-rock tarzı ilk albümünde , bir tane bile küfür sözcüğü bile bulamazsınız.''Sadece dürüst olmak istedik'' diyor vokalist Chester Benington.
Hybrid Theory uygunsuz içerik taşımıyor , ama Limp Bizkit ve Korn albümleriyle aynı kalitede , hayatın düş kırıklığı olduğunu vurguluyor , 20'lik bir genç gibi.-Mike Shinoda'ya göre''Her gün stres uzak durmaya çabalarsınız.'' .One Step Closer gibi çılgın rock şarkılar sayesinde , albüm ''Billboard 200 Albums ''(En iyi 200 Albüm) Listesinde 16 numarayı aldı ve yayınlandığı bir ay içinde 289.000 kopya sattı.Onlarla ilk tanıştığımda onların karanlık kişiler olduklarını sandım .Ama bu adamlar çok becerikli ,hoş ve çok mutlular '' diyor Don Gilmore ve Shinoda ekliyor : ''Şarkıların konuları olumlu olmayabilir ama bence insanlar gerçekten doğru yolda.''
Pasadena Sanat Koleji mezunu Shinoda 1995'te Linkin Park'ı kurdu.Rap-rock tarzlarını karşılaştırdı-Run DMC ve
Aerosmith'in '' Walk This Way''ini , Public Enemy ve Anthrax'ın 1991'deki turnelerini , The Judgement Night'ın -as life- soundtrack'ini . Ama Linkin Park 'ın hedefinin bu dalı daha ileri götürmek olduğuna karar verdi.
LA's Whisky 'de az bir kalabalığa çalmadan önce bir yayınlama anlaşmasını imzaladılar.-Ama bu
Phoenix ve Benington gruba katılmadan 2 yıl önceydi ve bir şeyler gerçekten şekillenmeye başlamıştı.''Onun şarkı söyleyişinde çok fazla hırs , tutku ve adrenalin vardı , stüdyoda adeta deli kesiliyordu.'' diyor Don Gilmore Chester için.
Projelerindeki bütün öfkeye rağmen , Lnkin Park cana yakın gözükmek istiyordu.Rock yıldızı olma yolundaki üyelerin problemleri de vardı.''İnsanlar şovlardan sonra bizi görüyor ve şunun gibi birşeyler söylüyor ; Bir saniye , senin şu korkunç adam olma gerekiyordu'' diyor Chester.Kendini '' Mutlu-şanslı'' biri olarak tanımlıyor.Müzik yapmanın çocukluk travmasını atlatmasında bir çeşit terapi olduğunu söylüyor.Sinirli bir biçimde ''Bununla ilgili bir şey hiç söylemedim.'' diyor ve ardından '' Çocukken bir arkadaşım tarafından tecavüze uğradım.'' diye ekliyor.Tacizden sonraki 5 yıl içinde , 11 yaşındayken ailesinden ayrıldı,sonra da genç yaşlarda bir kokain bağımlısı haline geldi.''kahrolası yanlış yolda dümdüz ilerledim . Öfkem burdan geliyor , ve bence şarkı yazma gücüm bu öfkem.''
'' Bu ülkede , kimse gençlerin duygularını düşünmüyor . Bu gerçek bir trajedi .Çocuklar bizim gibi grupları dinlerken kendi kendini ifade edebiliyor-zorbalık ve edepsizlikle değil.Bence müzik kendi kendilerini ifade etmelerine yardımcı oluyor.''
Chester Benington
Dövmeler..Çok acı veren ama aynı zamanda çok güzel olan bir şey. İnsanlar dövmelerime baktıklarında gelişen bir şeyi görmelerini istiyorum
Moda...Ben bu grubta gardrobunu taşımak için kargoya ihtiyaç duyan tek kişiyim.Taşıdıklarımın içinde ayakkabılarım , iç çamaşırlarım , çoraplarım ve şortlarım olmak zorunda.Bu benim için çok önemli.
Fight Club...Brad Pitt bu filmde punk-rock Tanrı'sını mahvediyor.Her şey onun çok zeki olduğuyla ilgili.Bence Amerikan Kültürünü yansıtıyor.
Yemek yapmak..Yemek yapmayı seviyorum : Bu yüzden halen karımla evliyiz . Tuzlu ve biberli bir biftek yapabilirim ve hayatınızda yediğiniz en iyi biftek olurlinkin park Smiley-tongue-out.Bence en özel malzemesi aşk
nike
Kral
Kral
nike

linkin park Empty
MesajKonu: LİNKİN PARK'TAN ŞARKI YORUMLARI   linkin park Icon_minitimeÇarş. Ekim 17, 2007 1:45 pm

WAKE

Mike : Bu albüme başlangıç şarkısı olan İntro.Kayıtta neler olduğunu anlayabilirsiniz

GIVEN UP

Brad:Gerçektende 'Fire In The City' adında kötü bir şarkımız vardı.Nakarat sadece Fire In The City sözlei üzerne kuruluydu.Mike şarkıyı beğenen tek kişiydi. Şarkıya güzel bir şeyler yapmaya çalıştık.

Mike : Brad sanki arabamı çalmış gibi hissettirdi.

Brad : Şarkıyı yenien değerlerndirdik ve bu şarkı halini aldı şarkıda Chester 'What the fuck is wrong with me? Put me out of my fucking misery!' diyererk çığlık atıyor.

LEAVE OUT ALL THE REST

Chester :Bu şarkının single olacağını başından beri biliyoruz ve sözlerini yazmak için çok fazla uğraştık.Benim söylediğim bi bölümde şu sözler yer almakta 'Pretending someone else can save me from myself' Bu şarkıda insanlara kötü şeyler değil iyi şeyler hissettirmeye çalışıyoruz.Çoğu şarkı tevazu ve alçak gmnüllük hakkında.

BLEED IT OUT sunny

Mike: Şarkı sözlerini yazmak için 100 defa uğraştım.Grup bir keresinde sözlerimin 30 snyesini dinledi ve yeniden başlamamı söyledi.Bu gerçekten çok zordu.Sonunda sözleri bitirdim ve böyle bir şarkı yapmamız gerktiğini düşündüm

SHADOW OF THE DAY

Brad: Başta biraz zordu.Ama daha sonra şarkıya çeşitli daha önce yapmadığımız şeyler ekledik.Şarkıda Akustik gitar elektric banjo,marimba yer almakta.Kesinlikle yazdığımız en güzel şarkılardan biri.

WHAT I'VE DONE

Mike: Diğer albümlerde şarkılara ben ve Brd beraber başlıyorduk.Bu birlikte yazdığımız tek şarkı.Bütün albümü anlatması için yazdığımız bir şarkıydı.Her dinldiğinizde şarkıdan başka şeyler çıkaracaksınız.

HANDS HELD HIGH

Mike: Bu şarkıda Rap vokaller yer almakta ve güzel bir şarkı.

NO MORE SORROW

Rob: Albümde yer alan en sert parça.Brad şarkıda Ebow(gitar efekti) kullanılması gerektiğini söyledi.Güzel oldu.

Chester:Kulaklıkla dinlenilmesi gereken bir şarkı dinlediğinizde içerisinde faklı şeyler duyacaksınız.

VALENTİNA'S DAY

Chester:Albümde yer alan güzel şarkılardan biri.Şarkıda sizi keyiflendirmeye çalıştık.

IN BETWEEN

Chester:Şarkıyı söylemeyi ilk ben denedim.Ama Mike daha güzel ve şarkıya inanarak ve hissederek söyledi.

IN PIECES

Chester:Boşandım ve yeniden evlendim yaşadıklarım sonrasında gerçekten mutlu olamadım.Bu şarkı bunlar hakkında ve şarkıda reggae vibe havası hakim.Şarkının gidiş hattını izlemek gerçekten heyecan verici.

THE LITTLE THINGS YOU GIVE AWAY

Brad:Albümdeki favori şarkı.Yaptığımız en güzel şey.Şarkıda gerçekten gitar solosu yer almakta.

Mike:Bradin solosu mükkemel gerçekten sözler olmadanda şarkıyı açıklıyor
Mezzanine
Gayretli
Gayretli
Mezzanine

linkin park Empty
MesajKonu: Geri: linkin park   linkin park Icon_minitimeÇarş. Ekim 17, 2007 3:56 pm

Murat yeni şarkılarını keşfettin mi ?

Ben sise biirkaç şarkı sölim

Pushing Me Away , Faint , One Step Closer , Part Of Me
nike
Kral
Kral
nike

linkin park Empty
MesajKonu: LİNKİN PARK'TAN ŞARKI YORUMLARI   linkin park Icon_minitimeÇarş. Ekim 17, 2007 4:06 pm

:Ponlar yeni mi !!! bende üstteki yazanlar yeni albümden sanıyodum
Razz
allah allah sen nası keşfettin çok zekisin valla:P Razz
Mezzanine
Gayretli
Gayretli
Mezzanine

linkin park Empty
MesajKonu: Geri: linkin park   linkin park Icon_minitimeÇarş. Ekim 17, 2007 4:16 pm

mal mısın kızım sen ben onlara yeni demedim onları yeni olarak bilmediğimi etrafımdakiler de blir zaten

Ben o şarkıları şu anda linkin parkın sevdiiğim şarkıları olarak yasdıım. Ayrıca snde benle konusma o zaman
Razz:P:p
nike
Kral
Kral
nike

linkin park Empty
MesajKonu: Geri: linkin park   linkin park Icon_minitimeÇarş. Ekim 17, 2007 4:32 pm

HEEE ...ÖYLEYSE OK..BENCE DE ÇOK GÜZEL ONE STEP CLOSER İLE FAİNT AMA BENCE JAY-Z ,İLE BİRLİKTE SÖYLEDİKLERİ ŞARKILAR DAHA GÜZEL,,,ÖZELLİKLE NUMB..
eray
Kral
Kral
eray

linkin park Empty
MesajKonu: Geri: linkin park   linkin park Icon_minitimePaz Şub. 17, 2008 6:05 pm

özellikle what I've done şarkısı transformers filminde bi sahnde çalıyo;benim en sevdiğim şarkısı;ayrıca www.transformersmovie.com sitesinde var dinlemek isteyen dinlesin ordan.
eray
Kral
Kral
eray

linkin park Empty
MesajKonu: Geri: linkin park   linkin park Icon_minitimeSalı Şub. 19, 2008 10:40 am

eray
Kral
Kral
eray

linkin park Empty
MesajKonu: Geri: linkin park   linkin park Icon_minitimeSalı Şub. 19, 2008 10:44 am

JAY-Z KİM BE ŞARKININ YARISINDA KÜFÜR EDİYO BAŞKA BİŞEY YOK BAK LİNKİNPARKTA VARMI HİÇ

linkin park
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-